Potok Pszczółki – Polonia Gdańsk 5:1

Wynik lepszy niż gra. To stwierdzenie idealnie odwzorowuje to co działo się dziś na Potok Arena. Z drugiej strony, „zwycięzców się nie sądzi” i cieszymy się z pierwszych punktów w V lidze. Dziękujemy kibicom za liczne przybycie, mecz obejrzało 120 widzów.

Mecz zaczął się nerwowo, można zaryzykować stwierdzenie, że tylu błędów w jednej połowie nie popełniliśmy w całym poprzednim sezonie w klasie A. Na prowadzenie w 29 minucie meczu wyprowadził nas Dominik Kukowski, który pięknym strzałem głową wykorzystał idealne podanie Karola Czornieja. Niestety 2 minuty później, na skutek nieporozumienia naszych środkowych obrońców napastnik przeciwników doprowadził do wyrównania. Kluczowym momentem meczu była 34 minuta, kied7 to zawodnik Polonii obejrzał czerwony kartonik za faul na Pawle Czerwińskim. Przez cały mecz wydawać się mogło, że modzi zawodnicy z Gdańska oraz ich cały „sztab szkoleniowy” najwięcej wysiłku wkładał w obrażanie sędziego i narzekanie na wszystko wokół. Tutaj słowa uznania należą się dla naszych zawodników, którzy koncentrowali się tylko na grze w piłkę i pomimo słabszego dnia dążyli do upragnionego celu.

W 40 minucie na 2:1 wyprowadził nas Jakub Pawlak, który wykorzystał podanie od Jakuba Filipka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak początek meczu. Wstyd napisać, ale Polonia grając w 10 lepiej się prezentowała. W 60 minucie kolejny młodzian Polonii wyleciał z boiska za niesportowe zachowanie i wtedy już całkowicie „doszliśmy do głosu” i wbiliśmy rywalom kolejne gole. W 73 minucie drugie trafienie w tym meczu zaliczył Kukowski i mecz troszkę się „uspokoił”. Goście zdołali nawet wyprowadzić kilka kontr, ale nasz bramkarz nie musiał już interweniować do końca meczu. W ostatnich pięciu minutach zdobyliśmy kolejne gole. Rafał Komorowski strzelił na 4:1, a następnie wynik spotkania ustalił Sebastian Bara. Obie asysty przy tych golach zaliczył Dominik Kukowski.